19 Şubat 2017 Pazar

Kadında Cinsellik | 7 Madde

Kadında cinsel istek konulu yazıda kadınlarda cinsel isteksizlik ve Soğukluk, kadın erkek cinselliği, tatmin ve isteksizlik nasıl giderilir gibi sorulara açıklık getirmeye çalışacağız. Kulaktan dolma bilgilerin karşısında gerçeği araştırmaların sonucunda bulmak önemli bir başarıdır.

 

1- Kadında cinsel istek

Kadınların cinselliği ve cinsel hayatı çağlar boyunca sansüre uğramış ve insanlar özellikle erkekler tarafından baskıya uğramıştı. Bu baskı genellikle kültürel, sosyal ve dini açılardan ortaya çıkmıştır. Kadında erkek gibi cinsel arzulara sahiptir. Bazı araştırmacılar deneylerinin sonucunda kadınların cinsel arzuya daha çok tepki verdikleri görülmüştür. Kadın cinselliğini hiçe sayan ve ayıp bir şeymiş gibi gösterip ölümler dahi olmuş ve hala devam ediyor. Özellikle az gelişmiş ve cahil toplumlarda görülüyor bildiğiniz üzere. Şu bir gerçektir ki kadın her insan ve canlı gibi arzulara, şehvete ve orgazm olma iç güdüsüne sahiptir.

2- Kadınlarda cinsel isteksizlik ve Soğukluk

Kadınlarda cinsel isteksizlik çok farklı nedenlerden olabilir. Birlikte sevgili veya arkadaş olarak takıldığınız biri cinsel istek duymuyorsa bu örf ve adetlerden, ayıp ve günah sayarak yetiştirilmiş olabilir.  Bu baskıdan dolayı korktuğu için cinsel isteksizlik yaratabilir. Tabi bunun yanında bakireliği bozulup evde kalma ya da başka biri ile evlendiğinde büyük sorunlara yol açabileceği gerçeği de var. Cinsel ilişki sırasında canının acıyacağı gibi gebe kalma korkusu da cinsel isteksizliğe neden olabilir. Tabi bunlar bilgisizlikten ve yanlış bilgiler edindiği için olabilir. Modern ve bilinçli bir kadın, hayatın getirdiği sorunlarda dolayı cinsel isteksizlik yaşayabilir. Stres, iş, arkadaş aile içi sorunlar buna neden olan faktörler arasında.

Eğer evli iseniz ve karınız cinsel isteksizliği varsa, ilişkinizde sorular olabilir. Aşk ve romantizm sorunları ortaya çıkmış olabilir.  Farklı bir neden de doğum kontrol haplarının yanlış kullanılması veya vücut kimyasını bozmuş olma olasılığı.

Hamilelik sonrası kadınlarda, bu emzirme dönemi olarak ta adlandırılıyor. Yorgunluk, uykusuzluk ve sağlık sorunları nedeniyle cinsel isteksizlik meydana gelebilir. Annelik duygusundaki bir kadından bahsettiğimizde biraz zaman tanımalı ve onun size gelmesini beklemelisiniz.

Bu sorunlar yani kadında cinsel soğukluk başınıza gelebilir ve gelebilecektir de yapmanız gereken düşünüp olasılıkları tartmanız ve durum analizini gerçekleştirmenizdir. Daha iyi yol psikiyatri, psikolog ve uzman doktora başvurmaktır.

 

3- Kadın erkek cinselliği

Aslında her iki cinste aynı duyguları yaşamak ister ve kadınlar erkeklerle ilişki sırasında aynı zevki yaşarlar. Bazı rivayetlere söylentiler göre kadınlar seksten erkekler kadar zevk almadığını söyler veya bunun tam tersi. Kadın erkek cinselliği araştırmalarında kadınlar erkeklerle aynı sürede orgazma ulaşıyor ve aynı zevkleri yaşıyorlarmış. Tabi kadınlar çok daha erken ve çok daha fazla cinsel materyallerden etkileniyorlarmış, bu onları bir adım öne getirebilir. Şöyle ki kadınlara ve erkeklere aynı erotik görüntüleri göstermişler ve beyin dalgalarında kimin daha çok tepki verdiğini ölçmüşler. Sonuçta kadınlar pek bir şey hissetmedik deseler de bilimsel sonuçlar açık ara farkla belli olmuş.

4- Kadınlar ve cinsellik

Kadınlardaki cinsel istek aslında sanıldığı gibi değil. Yani onlara romantiklik erkeklerden tarafından dikta edilerek bu şekilde davranılması gerektiğinin dayatmasından başka bir şey değilmiş. Bunu söyleyen kadınlar ve cinsellik bölümü araştırmacısı Daniel Bergner. Araştırmacının söylediğine göre kadınlar tek eşle yani bir erkekle yetinmeyen ve birçok erkekle birlikte olmayı arzulayan bireyler olarak nitelendirmiş.

5- Kadınlarda cinsel ilişki

Sanıldığı üzere kadınlarda cinsel ilişki erkeklerden daha erken yaşta sona ermiyor. Texas Üniversitesinin bir araştırmasına göre kadınlar ergenlik döneminden yaşlılık dönemine kadar olan hayatındaki süreçte seks ve dönemlerinin en üst seviyesini ölçmüşler. Kadınlar otuz ve kırklı yaşlarında cinsel ilişki tatmininin en üst seviyede olduğunu saptamışlar. Yirmili yaşlarında başlangıç seviyesi orta yaşlar zirve ve yaşlılıkla bitiş olarak adlandırmışlar.

6- Kadınlarda Cinsel Tatmin

Her insan gibi kadınlarda mastürbasyon yaparak rahatlıyordur.  Bazı yerlerde bu elle boşalmak veya istimna olarak adlandırılıyor. Düz ve anlaşılır tabirle kendini tatmin etmek diyebiliriz. En basit ve en kolay yöntemlerden biridir ve erkelerde ve kadınlarda cinsel tatmin zaman kaybı yaşamadan işini görmek için yapılır.  Cinsel ilişki ile tatmin olan kadınların çoğunluğu bir daha el ile tatmini denemek istemediklerini söylüyorlar. Kadınların G noktası klitoris denilen bölgedir ve vajinal zevkte duyarlar, ama erkeklerin tek noktası vardır. Kadınlarda cinsel tatmini erkeklere göre daha kolaydır.

7- Kadınlarda cinsel isteksizlik nasıl giderilir?

Birçok yöntemi olduğu söylense de önemli olan çiftlerin birbirini sevmesi, saygı duyması ve aşık olmaları gerekmektedir. Sadece cinsel ilişki kurmak isteyen kişiler öncelikle temiz giyinmeli ve bir beyefendi gibi davranmaları gerekmektedir.  Bu olması gerekenler ama yanlış yollardan birisi kadınlarda cinsel isteksizlik nasıl giderilir deyip biraz araştırma yaptığında feromon parfümler ve damlaları bulacaktır. Bu şekilde kadınları tahrik etmek hem yanlış hem de etik değildir. Eğer karınızda böyle bir soğukluk varsa, onunla konuşun veya bir uzmandan yardım alın. kirazin.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder